Dan za jezikanje

Avtorica: Žana Uršič

Jeziki, jeziki in še enkrat jeziki … Da, veliko jih je, lepo in zanimivo zvenijo, radi se jih učimo. A ne pozabimo našega maternega – slovenskega jezika, ki je državni jezik Republike Slovenije. Vsi ga dobro znamo, saj ga vendar govorimo vsak dan in se ga še vedno učimo, poleg drugih, tujih jezikov. Da pa se res spomnimo nanj ter da poglobimo naše misli, kako pomemben je materni jezik in kako pomembno je tudi znanje drugih jezikov, vsako leto 26. septembra na naši šoli obeležimo evropski dan jezikov.
Nekateri učenci tako kot iz nižjih kot iz višjih razredov so pripravili skeče v različnih jezikih, povedali kakšno besedo ali dve ter tako predstavili jezike, ki se jih učimo na naši šoli. Tudi letošnji dan jezikov se bo marsikomu vtisnil v spomin, saj so bili nastopajoči prepričljivi in so nas nasmejali.
Jezikov je zelo veliko, vsak je po svoje pomemben, a za nas, Slovence, je najpomembnejši slovenski jezik.

(Skupno 30 obiskov, današnjih obiskov 1)